ATRAKCJE DLA DZIECI W DARŁOWIE

Zamierzasz przyjechać do Darłowa ze swoimi dziećmi? Małym turystom warto zapewnić moc fantastycznych atrakcji, dzięki czemu pobyt nad Morzem Bałtyckim będzie kojarzyć się im nie tylko z morskimi kąpielami i wygrzewaniem się na plaży. W samym Darłowie, a także sąsiednich kurortach, takich atrakcji turystycznych dla całej rodziny, na pewno nie zabraknie.

Dziecko nad morzem w Darłowie

WYCIECZKI I ZWIEDZANIE

Chyba wszystkie dzieci uwielbiają wiele godzin spędzonych w wodzie. Jeżeli morska kąpiel to stanowczo za mało, lub aura nie pozwala na pływanie w morzu, to warto wybrać się z całą rodziną do darłowskiego Parku Wodnego Jan. Wstęp na tutejsze baseny ze zjeżdżalniami możliwy jest od środy do piątku w godz. 12:00-20:00, w soboty w godz. od 11:00 do 21:00, oraz w niedziele od godzi. 11:00 do 20:00. Ceny biletów ulgowych i normalnych wahają się od 13 do 25 złotych i są one uzależnione od czasu przebywania na terenie Aqua Parku.

WYCIECZKI I ZWIEDZANIE

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jaka jest dokładna historia Darłowa lub zobaczyć tutejsze oraz okoliczne zabytkowe kościoły, to warto wybrać się do Kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej. Obiekt sakralny pochodzący z gotyku, został wybudowany początkowo w drugiej połowie XIV wieku. Następnie na przestrzeni kolejnych wieków był wielokrotnie przebudowywany oraz przekształcany. Jednak ostatecznie historyczną architekturę możemy podziwiać do dnia dzisiejszego.

Dla osób ceniących sobie kontakt ze zwierzętami lub chcących spróbować swoich sił podczas jazdy konnej, moc atrakcji przygotowano w popularnym w okolicy Ranco Mustafa. Obiekt, który posiada mini zoo, a także stadninę koni, mieści się w Bobolinie. Niewielka miejscowość jest oddalona o około 4 kilometry od Darłowa. Dlatego, jeżeli Twoje dzieci chcą nauczyć się jeździć konno, to takie miejsce do tego jest po prostu idealne!

MUZEA I ZABYTKI

Czy z całą rodziną uwielbiacie zwiedzać wszelkiego rodzaju muzea oraz inne historyczne miejsca w kurortach, w których zaplanowaliście sobie wakacyjny wypoczynek? Przebywając w Darłowie, koniecznie trzeba zobaczyć najpopularniejszy obiekt, którym jest latarnia morska. Żeby załapać się na jej zwiedzanie, warto wybrać się od samego rana. Z samego szczytu latarni rozciąga się przepiękny widok na morze, a także całe Darłówko.

Mając chrapkę na zwiedzanie placówki muzealnej, warto odwiedzić tutejszy Zamek, w którym mieści się Muzeum Książąt Pomorskich. Gotycka budowa wzniesiona w II połowie XIV wieku obecnie skrywa w sobie wiele ciekawych eksponatów przedstawiających tutejszą sztukę ludową. Zwiedzanie zamku jest możliwe po zakupieniu biletu ulgowego dla dzieci w cenie 11 zł oraz biletu normalnego dla dorosłych w cenie 13 złotych. Jeżeli chcemy wejść na wieżę zamkową, należy dokupić bilet w cenie 5 złotych.

ATRAKCJE NA SPORTOWO

Jak wiadomo, dzieci niezależnie od wieku, mają niespożyte ilości energii. Dlatego warto zapewnić im aktywną formę wypoczynku. Idealnym miejscem na szaleństwa będzie Park Linowy „Nad Bałtykiem”, mieszczący się w Darłówku Zachodnim. Wszystkie trasy zostały przygotowane w taki sposób, by mogli korzystać z nich zarówno dzieci, jak i dorośli. Do najpopularniejszych zalicza się Trasa średnia, a także Zjazd Tyrolski.

Nie zawsze jednak takim wspinaczkom oraz innym aktywnościom na świeżym powietrzu, będzie sprzyjała pogoda. Dlatego odwiedzając dwa hotele: Hotel Jan oraz Hotel Lidia, można skorzystać z atrakcyjnych torów bowlingowych. To doskonała atrakcja dla całej rodziny. Dla nieco starszych, idealnym pomysłem może okazać się paintball w Darłowie, który ma wiele wspólnego ze strategią i całkiem sporym wysiłkiem fizycznym.

PODRÓŻE MORSKIE

Doskonałym pomysłem na zwiedzanie Darłowa, a przy okazji zapewnienie ciekawych atrakcji swoim dzieciom, będzie wyprawa tramwajem wodnym kursującym po kanale Wieprzy. Do wyboru mamy tramwaje wodne Tristan i Izolda, a także Księżna Zofia. W ten sposób możemy przepłynąć od samego centrum Darłowa, aż do Darłówka obok rozsuwanego mostu. Ceny bilety wahają się od 9 do 10 złotych.

Możecie wybrać się również w nieco dłuższy rejs. Jeżeli zechcesz swoim dzieciom sprawić niesamowitą frajdę, czyli przenieść je do epoki Wikingów, to rejs stylizowanym statkiem będzie strzałem w dziesiątkę. O cenę biletów warto dopytywać bezpośrednio u armatora. Sam rejs po morzu, trwa aż 40 minut. Z portu wypływają także statki, które przetransportują Cię nawet na wyspę Bornholm.

Planujesz urlop pod koniec czerwca? To doskonała okazja do tego, by załapać się na coroczny Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. To prawdziwa gratka zarówno dla małych, jak i tych dużych chłopców. Chociaż na pewno przejeżdżające wielkie czołgi oraz stare transportery będą ciekawą atrakcją również dla damskiej części widowni – szczególnie, iż nie brakuje tutaj przystojnych żołnierzy.