LOKALIZACJA

Kompleks apartamentów Baltic Korona położony jest we Wschodniej części Darłówka przy ul. Północna 27-29. Darłówko Wschodnie to prężnie rozwijająca się dzielnica Darłowa – znanej, nadmorskiej miejscowości w województwie zachodniopomorskim na Pomorzu Środkowym.

Nasze apartamenty oddalone są zaledwie 400m od morza, 100m od portu, 1,5km od centrum miasta Darłowo.

Piękne widoki, szerokie, piaszczyste plaże z wydmami, sosnowe lasy, delikatny szum morza oraz czyste, nasycone jodem powietrze stwarzają idealne warunki do wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój i relaks. Dla osób preferujących aktywne formy wypoczynku zadowolenie gwarantuje doskonałe zaplecze sportowe i turystyczne.

Darłówko wielokrotnie oceniane było jako jeden z najlepszych, nadmorskich kurortów m.in. w rankingach tygodnika „Polityka” i radia RMF.FM. Od kilku lat jest „Kurortem na 5 gwiazdek”.

DARŁOWO

Darłowo to miejsce wyjątkowe, nie jest wielką aglomeracją, a ma ogromny potencjał i wciąż się rozwija. Posiada dwie dzielnice Darłówko i Racisław. Naturalny podział rzeką wyróżnił też Darłówko Wschodnie oraz Zachodnie. Jest to nowoczesny kurort „na pięć gwiazdek” i historyczne miasto bogate w zabytki. To modne kluby, plaże dla rodzin z dziećmi i dla amatorów aktywności.

Darłowo to cel wyjazdów turystycznych praktycznie przez cały rok. To miasto, które tętni życiem, zarówno w kontekście atrakcji turystycznych, jak i rozwoju. Nowe inwestycje mieszkaniowe (Baltic Korona), kąpieliska, aquapark, mariny, imprezy muzyczne, sportowe i filmowe. Nic dziwnego, że wiele osób nie tylko przyjeżdża tu na wakacje, ale również decyduje się na inwestycję w mieszkanie w Darłowie.

HISTORIA

O uroku miasta przesądza wielowiekowa historia. Darłowo liczy sobie ponad 700 lat, a pierwsze wzmianki pojawiały się już w XI wieku (wspominano osadę Dirlov lub Dirlovo). Nazwa miasta budzi nadal wiele wątpliwości. Są teorie mówiące o tym, że pochodzi od imienia Darł. Inni przychylają się raczej do tego, że w ten sposób oznaczono miejsce szczególnie bogate w łowiska. W przeszłości Darłowo funkcjonowało m.in. jako Darłów, Derłowo i Derłów. Obecną nazwę nadano w 1946r.

Pełna nazwa – Królewskie Miasto Darłowo – na pewno nie jest na wyrost. W XIV wieku urodził się tu przyszły władca Danii, Szwecji i Norwegii – Eryk I Pomorski, który po detronizacji wrócił do Darłowa i przyczynił się do jego rozbudowy. W historii miasta działo się naprawdę wiele, co widać m.in. w licznych zabytkach (np. kaplica św. Gertrudy po wielkiej powodzi z 1497 r. czy też Zamek Książąt Pomorskich). Ważną datą był rok 1271- uzyskanie praw miejskich.

TURYSTYKA

Można powiedzieć, że Darłowo to prawdziwa nadbałtycka, turystyczna perła. Miasto historyczne i piękne plaże. Deptak, mariny, aquaparki, ale także cenne zabytki (Pomnik Rybaka, średniowieczne Śródmieście, Kościół Mariacki itp.). W Darłowie odbywają się liczne imprezy, festiwale (od operetki do reggae). Również najbliższe okolice zachęcają do eksplorowania (Dolina Charlotty, Słowiński Park Narodowy i wiele innych). Szlaki turystyczne, fale Bałtyku – czego można chcieć więcej?

W Darłowie znajduje się wiele zabytków i atrakcji.

Zabytki i miejsca godne polecenia:

  • Zamek Książąt Pomorskich – zbudowany w latach 1352-1372, obecnie znajduje się w nim muzeum.
  • Brama Wysoka z XIVw. – zwana także Bramą Kamienną, albo Wysoką.
  • Ratusz Miejski – na uwagę zasługuje renesansowy portal nad drzwiami wejściowymi przedstawiający herb miasta.
  • Kościół Mariacki – znajdują się w nim sarkofagi książąt pomorskich, a wśród nich Eryka I (księcia pomorskiego, króla Danii, Szwecji, Norwegii).
  • Gotycki Kościół Św. Gertrudy – warto zwrócić uwagę na organy z 1860r.
  • Średniowieczny Kościół Św. Jerzego – w przeszłości pełnił funkcję szpitala, a obecnie należy do zakonu franciszkanów.
  • Średniowieczny układ ulic na starówce z mieszczańskimi kamienicami.
  • Pozostałości murów obronnych z XIV-XVw.
  • Pomnik Rybaka (fonntanna) – zaprojektowany przez niemieckiego artystę Wilhelma Grossa z 1919r.
  • Latarnia morska z XIXw. – wysokość wieży 22m, zasięg światła 30km.
  • Port morski – dzieli kurort na część wschodnią i zachodnią, jeden z najpopularniejszych, całorocznych, wędkarskich portów w kraju.
  • Rozsuwany most z wieżą kontrolną – łączy Darłówko Wschodnie z Darłówkiem Zachodnim, jedyny most tego typu w kraju.
  • Plaże i Molo w Darłówku Wschodnim (falochron) – najczęstsze miejsce spacerowe.

Atrakcje

  • Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych – cykliczna impreza organizowana w sezonie letnim.
  • Park wodny – kompleks basenów wykorzystujący wodę z morza.
  • Park linowy – 4 różne trasy.
  • W miesiącach wakacyjnych połączenie promowe z duńską wyspą Bornholm.
  • Wycieczki w morze – turystyczne oraz na połów dorsza.
  • Wędkarskie połowy – rzeczne Wieprza i Grabowa oraz na pobliskich jeziorach.
  • Spływy kajakowe.
  • Szlaki turystyczne – Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony), Szlak Rezerwatów (niebieski), Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny).
  • Ścieżki rowerowe – Mała Pętla (długość 7km), Dąbki-Dąbkowice (długość 5,5km), Pętla Szlakiem Cystersów (długość 23km).

Darłowo odwiedzane jest przez turystów przez cały rok. Dzięki swojej różnorodności krajobrazowej oraz licznym atrakcją sprawia, że jako miejsce swojego wypoczynku chętnie wybierane jest w sezonie letnim przez osoby młode i małżeństwa z dziećmi, a wiosną, jesienią i zimą przez osoby starsze. Kurort często odwiedzają również turyści z zagranicy, głównie z Niemiec.

X